BBC

Sport, stari i Engleska: Sedamsesetsedmogodišnji igrač hodajućeg fudbala oduševio na terenu

Sedamsesetsedmogodišnji muškarac sa ostrva Gernzi u kanalu Lamanš uživa u sportskom podvigu koji je postigao igrajući za tim Engleske u takozvanom hodajućem fudbalu za starije od 75 godina.

Džef Martel je postigao dva gola protiv Velsa, igrajući svoju drugu utakmicu za tim.

Kopačke o klin u konvencionalnoj fudbalskoj ligi na Gernziju okačio je sa 76 godina.

„Moraš da nastaviš dalje”, rekao je povodom nove, uspešne uloge u nešto drugačijoj igri.

Martel, koji dolazi iz „fudbalske porodice”, bavi se ovim sportom na Gernziju otkad zna za sebe.

„Veoma sam srećan što sam u formi i zdrav”, rekao je.

Pre dve godine počeo je da igra za tim hodajućeg fudbala sa Gernzija i izabran je da predstavlja Jugozapad u njegovoj starosnoj grupi.

Pošto je postigao pet golova u utakmici engleskog B tima, izabran je za tim A Engleske.

Na drugu reprezentativnu, međunarodnu utakmicu izašao je 21. jula, protiv Velsa u Bristolu.

U prvom meču, isto protiv Velsa, tim Engleske je izgubio 1:0.

„Istrčali smo na teren znajući da možemo da pobedimo Vels”, rekao je Martel, osvrćući se na drugu utakmicu.

„Na poluvremenu je bilo 0:0, ali sam u drugom delu meča presekao pas, prošao i postigao gol.

„Pet minuta kasnije dao sam još jedan, a zatim jurnuli da postignemo još dva, tako da je na kraju bilo 4:0.