U Savetu za bezbednost koji je nakon najave zvanično formiran, nalazi se 25 članova u sastavu lokalnog Ombudsmana, predstavnika policije, BIA, ustanova socijalne zaštite, gradskih većnika za obrazovanje i vanredne situacije, predstavnika republičke i gradske prosvetne inspekcije, predstavnika Školske uprave u Nšu, kao i Aktiva osnovnih i srednjih škola, Učeničkog parlamenta, predškolske ustanove i Saveta roditelja, navode iz Grada.
Pored toga, oformljeno je i posebno telo za smanjenje nasilja u osnovnim i srednjim školama. Kako je pre par dana Sotirovski u najavi formiranja Saveta iznela svoj utisak, navela je da pojedini direktori osnovnih škola pribegavaju varijanti da slučajeve vršnjačkog nasilja ostave u okviru svoje škole, da o tome javno ne govore i napomenula da treba da zatraže pomoć od stručnih službi.
Za pružanje besplatne psihosocijalne podrške i pomoći u vidu savetovanja, Nišlije, a posebno deca, roditelji i zaposleni u prosveti, mogu pozvati SOS telefon. Telefonska linija pri Sigurnoj kući otvorena je od 8 do 20 sati na telefonski broj 063/233-85-90.
U Domu zdravlja rade svakodnevno, od 7 do 20 sati dva broja, a od kojih je jedan za savetovanje i podršku deci školskog uzrasta 018/503-696, kao i broj namenjen za decu predškolskog uzrasta 018/503-579.
Dodaj komentar