Profesori ističu da će učionica budućnosti unaprediti i samu nastavu, jer će učenici imati priliku da uče u okruženju koje je njima samima blisko i poznato, te da istovremeno razvijaju kretivnost, kao i da stiču nova znanja i veštine.
„Ova učionica omogućava drugačiji pristup u radu sa decom. U našem školstvu se i dalje radi kao kada sam ja išla u školu, ali deca danas drugačije razmišljaju, oni su naviknuti na uređaje od kako se rode. Mi sada pokušavamo da usaglasimo tempo sa njima, da bismo mogli da ih usmeravamo“, objašnjava Jelena Rajković, profesor stručnih predmeta i koordinator na projektu.
Rajković ističe da je ovo samo početak i da će se nastava u budućnosti odvijati na potpuno novi način. „Mislim da će ubuduće jedan nastavnik više da bude moderator, da upućuje dete na materijale koji ga interesuju i onda će on tu moći svoj potencijal u potpunosti da pokaže“, smatra sagovornica.
Učionica budućnosti privukla je pažnju učenika, koji je opisuju kao mesto gde mogu da uče, istražuju, dele znanje, i razmenjuju ideje. „Da bi đaci imali motivaciju za neki rad, moraju da imaju neki prostor gde mogu da podstiču svoju kretivnost i ideje, inovativnost. Učionica je namenjena tome da oni na najlakši način razviju svoje ideje u prostoru koji je za to i namenjen“ ističe Martin Mitrović predsednik Učeničkog parlamenta.
Sagovornik dodaje da je akcenat Mejkers laba na arduino sekciji, u okviru koje učenici programiraju male uređaje i mikro kompjutere, zatim na humanitranim akcijama po kojima je škola i poznata, kao i sekciji 3D modelovanja i štampanja.
Podsetimo, jedan od izuma učenika ove škole je i elektronska rukavica za prevođenje znakovnog jezika, koja nemim osobama omogućava da se izraze na znakovnom jeziku, tako što pokrete prevodi u tekst ili govorni jezik, što olakšava komunikaciju i pruža osećaj samostalnosti i pripadnosti.
Oni dobijaju pametnu učionicu, a deci ometenoj u razvoju ministarstvo gasi školu za osnovno i srednje obrazovanje „Carica jelena “ . Proverite malo tu temu gospodo.