Sport

Crvena zvezda i Partizan – večiti rivali ponovo u finalu Kupa Koraća

Crvena zvezda nadigrala je ekipu Čačka 94 rezultatom 87:52 i osmi put zaredom obezbedila finale u Kupu Koraća, dok je u drugom polufinalnom meču Partizan savladao novosadsku Vojvodinu rezultatom 80:67. Finale Kupa između večitih rivala Zvezde i Partizana igra se sutra u hali Čair od 21 sat.

Na početku utakmice Crvena Zvezda-Čačak 94, ekipa Čačka je dobro parirala favoritu i uspela da održi izjednačeni rezultat, ali već u nastavku igre Crvena Zvezda se odvojila. Čačani nisu imali snage ni za preokret ni za novo iznenađenje i Zvezda je na kraju slavila sa 87:52.

U drugom polufinalu košarkaši Partizana pobedili su Vojvodinu rezultatom 80:67. I na ovom meču na početku je bilo izjednačeno, ali je nakon druge četvrtine Partizan ipak ubedljivije vodio, da bi nakon treće četvrtine napravili 10 koševa razlike. U nastavku su Novosađani uspeli da se približe ali su napravili tehničku grešku, pa se Partizan ponovo odvojio na 70:63, da bi na kraju slavio sa konačnih 80:67.

Crvena zvezda i Partizan boriće se za „Žučkovu levicu“ sutra od 17 sati. Očekuje se puna hala, ali i fer i korektno navijanje tokom borbe dva večita rivala.

Zvezda bi pobedom odbranila trofej, ali i obezbedila prvi trofej u sezoni. Sa druge strane i Partizan ima veliku motivaciju jer bi se osvajanjem Žućkove levice, po broju trofeja, izjednačio sa Zvezdom.

Večiti derbi na Čairu počinje sutra u 21 sat.