Sport

Naisa ponovo na vrhu tabele, savladala Bekament

Rukometašice Naise savladale su ekipu Bekamenta u odloženom meču 15. kola Superlige Srbije rezultatom 26:23. Ovom pobedom Naisa se vratila na čelo tabele.

Niške rukometašice odigrale su dobar meč. Većim delom meča bile su u vođstvu i odnele zasluženu pobedu, a u Niš donele dva boda. Samim tim vratile su se na prvo mesto tabele ispred ekipe Jagodine, koja ima bod manje.

Već u polovini prvog dela, Naisa je imala prednost od četiri gola. Vodila je sa 6:2, a Sara Stankovski se dva puta upisala u strelce. Međutim, ekipa Bekamenta uspela je da se vrati i da poluvreme završi u svoju korist 11:10.

U drugom poluvremenu igralo se gol za gol. U 48. minutu Naisa stiže do prednosti od tri gola pa je rezultat bio 19:16. Gošće iz Bekamenta ipak su uspele da se vrate i pri ovom rezultatu. Došle su do egala na 20:20 pet minuta pre kraja.

A onda na scenu stupa odlična Milena Petković koja je proglašena i za igračicu utakmice. Naisa preko Simatovićeve, Filipovićeve i Radovićeve vezuje mini seriju od 3:0 i konačno prelama utakmicu. Nišlijke su do kraja održale stečenu prednost i zasluženo slavile sa 26:23.

U redovima niškog tima najefikasnija je bila kapitenka Marija Filipović sa 6 golova. Katarina Radović se 5 puta upisala u strelce, a Ivana Gakidova 4 puta. U ekipi Bekamenta najuspešnija je bila Tomković, koja se 8 puta upisala na listu strelaca.

Naisa je trenutno prva na tabeli sa bodom prednosti ispred ekipe Jagodine, ali ima i utakmicu više. U narednom kolu Naisa se u gostima sastaje sa ekipom Vojvodine, u subotu, 3. aprila.