Sport

Naisa savladala ekipu Zaječara

Rukometašice Naise savladale su ekipu Zaječara u 18. kolu Superlige za rukometašice. One su sigurnom igrom došle do pobede rezultatom 33:28. Iako je niška ekipa imala ulogu favorita, viđen je zanimljiv i dinamičan meč.

Ekipa Ljubomira Obradovića ušla je u meč kao apsolutni favorit s obzirom na to da ekipa iz Zaječara ima samo tri boda posle 18 kola. Ipak je viđena interesantna utakmica, koji su Nišlijke prelomile tek u drugom delu drugog poluvremena.

Prvo poluvreme završeno je minimalnom prednošću Naise 16:15. Imala je Naisa u tom delu susretu i 3 gola prednosti, ali su gošće uspele do pauze da smanje zaostatak. Tu prednost domaće igračice imale su u 27. minuta, ali se u nastavku utakmice ponovo igralo gol za gol.

Tako je bilo i desetak minuta u drugom delu, a onda je Naisa zaigrala angažovanije. Duža klupa domaće ekipe i tempo slomili su gostujući sastav. Naisa je napravila seriju od 5:0 pa je sredinom drugog dela već bilo 27:22. Time je i utakmica praktično bila rešena.

Zaječarke ipak nisu potpuno potonule, već su do kraja meča uspele da budu na prihvatljivoj razlici od 5 golova, sa kojom je i završen meč (33:28). U redovima Naise ponovo se istakla Marija Filipović koja je postigla 8 golova, pa je s pravom proglašena za igračicu utakmice. Kod gošći je, na momente, svoj raskošni potencijal pokazala mlada kapitenka Jana Milošević.

Posle kompletiranja 18. kola Naisa se nalazi na drugom mestu, sa bodom zaostatka za vodećom Jagodinom. U narednom kolu koje je pradviđeno da se igra za dve nedelje, Naisa gostuje ekipi Mladog Radnika. Do tada kapitenku Mariju Filipović očekuje nastup u reptezentaciji Srbije. Filipovićeva će igrati u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo koje će krajem godine biti održano u Španiji.

Reprezentacija Srbije odigraće u narednom periodu dve kvalifikacione utakmice za SP sa selekcijom Slovačke, najpre 17. aprila u Slovačkoj, a onda i 21. aprila u Srbiji. Okupljanje reprezentacije zakazano je za 12. april u Staroj Pazovi.