Sport

Nerešeno u duelu Radničkog i Čukaričkog

Fudbaleri Radničkog i Čukaričkog remizirali su bez golova u međusobnom duelu premijernog meča 27. kola Superlige Srbije.

Gotovo tokom čitave utakmice borba fudbalera Radničkog i Čukaričkog vodila se na sredini terena i bilo je malo šuteva na gol. Veće uzbuđenje desilo se u sudijskoj nadoknadi kada je Čukarički imao dobre šanse, a golman Nišlija Borivoje Ristić dva puta sačuvao mrežu gostujuće ekipe.

U prvom delu utakmice po jedan pokušaj video se na obe strane, ali nijedan nije rezultirao pogotkom, te se na pauzu otišlo rezultatom 0:0.

Radnički je u drugo poluvreme ušao motivisanije, a najbolju priliku niški fudbaleri imali su u 57. minutu.

Radnički je u drugo poluvreme ušao odvažnije, a najbolju priliku za pogodak imao je u 57. minutu.

Tek u nadoknadi vremena domaći fudbaleri imali su dve dobre šanse, ali je Ristić maestralnim odbaranama sačuvao mrežu Radničkog i osigurao ekipi bod na gostovanju.

U poslednjim sekundama su domaći posle udarca Docića tražili od sudije Marka Ivkovića da im prizna pogodak, ali je sudija ostao pri odluci da je igrač utakmice Ristić zaustavio loptu na gol-liniji.

Vladimir Gaćinović, trener Radničkog izjavio je nakon utakmice da je zadovoljan osvojenim bodom, iako je odigrana generalno slaba utakmica.

„U prvom poluvremenu nismo imali tečnost u igri koju smo želeli. U drugom smo imali neke šanse, doduše imali su i oni, ali kada se sve sabere i oduzme ovo je realan rezultat. Gostovanje Čukaričkom je jedno od najtežih u ligi, uzeli smo bod koji nam dosta znači i moramo biti zadovoljni ovim rezultatom“, kazao je Gaćinović.

Šef stručnog štaba Čukaričkog naglasio je da žale što nisu makar jednu šansu pretovili u gol i osvojili sva tri boda.

„Očekivali smo ovakvu utakmicu. Bila je tvrda, borbena i sa dosta duela na sredini terena. Mi smo čekali svoj momenat i dočekali ga u finišu, ali nismo uspeli. Fudbal je takav, idemo dalje i čekamo nove izazove“, izjavio je Đorđević.

U narednom kolu Superlige Srbije fudbaleri Radničkog 20. marta na „Čairu“ dočekuju ekipu Voždovca.