Sport

Odbojkaši ,,Niša” slavili pobedu nad crveno – belima

Odbojkaši ,,Niša" slavili su pobedu nad ,,Crvenom zvezdom" u Beogradu. Utakmica 17. kola Super lige završena je rezultatom 3:1 i donela im je drugo mesto na tabeli. Nišlije narednog vikenda očekuje duel sa ,,Partizanom", na domaćem terenu.

Nišlije su nakon teške borbe sa Zvezdom dobile utakmicu. Prvi set odlučila je samo jedna ,,lopta” te je završen rezultatom 18:17. Zvezda  je povela sa 1:0 u setovima (25:23). Iako su u prvom delu utakmice Beograđani poveli, Nišlije su ubrzo preokrenule rezultat u svoju korist.

U drugom setu došlo je  do poravnanja te je rezulatat bio 1:1 (28:26).  Treći set bio je izjenačen do rezultata 15:15. Potom su usledile serije vezanih poena gostiju, pa je ovaj period igre doneo vođstvo u setovima vicešampionu Srbije 2:1 (25:19). Vođeni dobrom igrom niški odbojkaši su četvrti set završili rezultatom 11:3.

Usledila je serija Crvene zvezde 11:2, pa je rezultat na semaforu pred završnicu ovog seta opet bio u egalu. Stiglo se do rezultata 23:23, a onda su niški odbojkaši osvojili dva uzastopna poena (25:23) i tako upisali petu uzastopnu pobedu.

Na utakmici se posebno istakao  Bardia Sadat koji je na svom kontu upisao 33 poena, pratili su ga Mašulović i Nikolić sa po 10. Dok je kod crveno-belih Meljanac zabeležio 22 poena.

Nišlijama je ovo peta pobeda u nizu, a od početka sezone 12. Trenutno se nalaze na 2. mestu na tabeli. Ekipu iz Niša sledećeg vikenda očekuje još jedan duel, ovoga puta sa Patrizanom. Utakmica će se igrati u hali ,,Čair”.