Sport

Olimpijsko srebro sija kao zlato, prva medalja za Srbiju

Srpski reprezentativac u streljaštvu Damir Mikec osvojio je srebrnu medalju u disciplini vazdušni pištolj na 10 metara na Olimpijskim igrama u Tokiju. Ovo je ujedno i prva medalja za Srbiju.

Mikec je rezultatom 237,9 krugova osvojio prvu olimpijsku medalju u karijeri i prvu medalju za Srbiju u Tokiju.

Zlatnu medalju osvojio je Iranac Džavad Forugi sa 244,8 krugova, što je novi olimpijski rekord. Bronzanu medalju osvojio je Vei Pang iz Kine sa 217,6 krugova

Reprezentativac Srbije je u borbu za medalju ušao sa osmog mesta sa pogođenih 578 krugova. Isti rezultat ostvarili su i Kinez Vei Pang  na sedmom i Pakistanaca Jozef na devetom mestu.

Takmičari iz Kine i Srbije  prošli su dalje zahvaljujući većem broju pogođenih centara (22 i 21), dok je takmičar iz Pakistana imao 13 pogodaka.

U finale su ušli i: Indijac Saurab (586), Kinez Žang (586), Nemac Rajc (584), Ukrajinac Korostilov (581), Iranac Forougi (580) i Kim iz Južne Koreje (579).