Sport

“Orlovi” savladali Irsku na Piksijevom debiju

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je Irsku rezultatom 3:2, u prvoj utakmici kvalifikacija za Mundijal koja je odigrana večeras u Beogradu na stadionu "Rajko Mitić".

Iako nije počelo dobro za naše reprezentativce,  ipak su na kraju prvu utakmicu na putu za Mundijal uspeli da završe pobedom od 3:2.

Prvi minuti išli su na ruku Iraca, koji su već u 18. minutu poveli, ali je na asistenciju kapitena Tadića, Dušan Vlahović dobro iskoristio šansu i smestio loptu u mrežu u 40. minutu utakmice, te su naši reprezentativci sa nekom vrstom psihološke prednosti otišli na poluvreme.

Filip Đuričić nije uspeo da do poluvremena iskoristi svoje šanse, pa se na odmor otišlo egalom – 1:1.

Početak drugog poluvremena protekao je burno, i pored dobre borbe Iraca, Orlovi su uspeli da povedu. U 69. minutu opet na asistenciju kapitena Tadića, Aleksandar Mitrović, koji je nekoliko minuta ranije ušao na teren, lobovao je golmana Irske i maestralnim pogotkom  doveo Srbiju u vođstvo.

U 75. minutu Tadić je ponovo odlično centrirao, Mitrović još bolje glavom šutirao, pa je rezultat ubrzo bio 3:1.

Irska je u 86. minutu nakon velike greške Stefana Mitrovića i loše komunikacije sa golmanom Dmitrovićem, stigla do gola i približila se našim reprezentativcima rezultatom 3:2.

Na svu sreću, reprezentativci Srbije su se konsolidovali u odbrani i na samom startu kvalifikacije za Mundijal, upisali tri boda, a Dragan Stojković Piksi debitovao je pobedom na klupi naše nacionalne selekcije.

Orlovi nemaju mnogo vremena za odmor, jer već u subotu, 27. marta, dočekuju reprezentaciju Portugalije koja važi za favorita u našoj grupi, a koja je večeras savladala selekciju Azerbejdžana minimalnim rezultatom od 1:0.