Sport

Pobeda Radničkog pred domaćom publikom

Fudbaleri niškog Radničkog, pred svojim navijačima, pobedili su ekipu Napretka iz Kruševca, rezultatom 4:2.

Nakon više od godinu dana, igrači Radničkog na Čairu odigrali su meč pred publikom, koja je imala priliku da gleda veoma dobru i dinamičnu utakmicu, na kojoj je postignuto čak šest golova.

Nije sve počelo sjajno za Nišlije, jer su gosti poveli već u drugom minutu meča. Posle kornera domaćih i intervencije gostujućeg golmana Vasiljevića lopta je došla do Sprema, koji poslao loptu na polovinu Radničkog, gde je u skoku kiksirao na tridesetak metara od svoga gola najpre Ćirković, a potom, kada je lopta došla do Mlađana Stevanovića i golman Кahriman. Stevanović se odlično snašao i pronašao potpuno samog Кočića, koji je zatresao praznu mrežu Radičkog, za 0:1.

Primljen gol na samom startu meča nije obeshrabrio fudbalere Radničkog, koji su izjednačili već u 13. minutu.

Japanski internacionalac Mićibući je centrirao, Škrbić skočio, nakon čega je  lopta je odletela na drugu stranu gde ju je sačekao mladi Stefan Mitrović i silovitim udarcem izjednačio.

Napredak je uspeo da ponovo dođe do vođstva u 32. minutu i to iz penala.  Jedanaesterac je dosuđen pošto je lopta pred golom Radničkog pogodila u ruku kapitena Radničkog Nikolu Stevanovića. Posle kraće konsultacije sa „VAR sobom“ i potvrde penala, Marjanović je  savladao je Кahrimana za novo vođstvo gostiju, te se rezultatom 1:2 otišlo na pauzu nakon prvog poluvremena.

Na startu drugog poluvremena trener Radničkog Aleksandar Stanković je promenio formaciju, što je dalo rezultat, pa je domaći tim načinio veliki preokret.

Niški fudbaleri došli su do novog izjednačenja u 56. minutu. Pejović je odlično centrirao iz slobodnog udarca, a Vujadinović bio najbolji u skoku i pogodio glavom.

Svega šest minuta nakon izjednačenja Radnički je poveo. Nakon izvedenog kornera Škrbić je postigao gol za 3:2.

Četvrti pogodak za domaće fudbalere postigao je Filip kasalica, nakon dodavanja Vanje Ilića u 76. minutu meča.

Tako su fudbaleri Radničkog, u prvom meču pred domaćom publikom trijumfovali protiv kruševačkog Napretka rezultatom 4:2.