Sport

Radnički doživeo prvi poraz na pripremama u Turskoj

Ekipa Radničkog iz Niša je u četvrtoj pripremnoj utakmici pretrpela poraz od ekipe Bohemiansa rezultatom 2:1. Do kraja priprema Radnički će odigrati još dve pripremne utakmice sa ekipom Samare i ukrajinskim Metalistom.

Sedmoplasirani tim češkog šampionata je poveo u osmom minutu meča, kada je Janoš natrčao na odbijenu loptu i snažnim udarcem savladao golmana Stevanovića. Radnički je izjednačio u drugom poluvremenu, u 63. minutu Mićin je sjajnim potezom pronašao novajliju Belakovića koji je bio precizan i postigao prvi pogodak na pripremama. Ipak u 69. minutu Martin Hala postiže drugi gol za Bohemians i postavlja konačan rezultat.

Pripreme Radničkog su napustili Nikola Štulić i golman Dragan Rosić zbog obaveza u A reprezentaciji Srbije, dok je na ovom meču debitovao novajlija Ismail Maiga iz Obale Slonovače. U dosadašnjem toku priprema Radnički je dva puta remizirao bez golova sa ekipama Himkija i Zire, dok su jedinu  pobedu za sada upisali protiv Jagijelonije