Sport

Radnički odneo pobedu u gostima

Fudbaleri Radničkog pobedili su Kolubaru u gostima rezultatom 3:2, u 11. kolu Linglong Superlige Srbije.

Radnički je u Lazarevcu ostvario prvu pobedu u gostima u aktuelnoj sezoni, a samim tim je i novi trener Radoslav Batak imao uspešan debi. Dvostruki strelac za Nišlije bio je mladi Stefan Mitrović, a jednom je pogodio Nikola Vujadinović.

Niški tim je dobro otvorio susret, zapretio preko Mitrovića u desetom minutu, a onda je i poveo golom ovog igrača u 29. minutu. Rezultat na tabeli bio je 1:0 u korist Nišlija.

Domaćin je nakon toga krenuo u napad  i uspeo da izjednači rezultat u 42. minut utakmiceu. Đenićev udarac glavom sa pet metara odbranio je Damir Kahriman, ali je na odbijenu loptu natrčao Andrić i sa linije peterca poslao pravo u gol.

Prvo poluvreme završeno je rezultatom 1:1, ali su fudbaleri Radničkog drugi deo utakmice iskoristili da rezultat preokrenu u svoju korist. Radnički je do novog vođstva stigao u 50. minutu, zahvaljući Mitroviću.

Kolubara je drugi put  izjednačila u 60. minutu  pogotkom Filipovića, a tri boda Radničkom doneo je iskusni štoper Vujadinović, koji se najbolje snašao u gužvi u kaznenom prostoru Kolubare i udarcem nogom pogodio mrežu, za konačnih 2:3.

Radnički sada ima 12 bodova iz deset odigranih utakmica, dok je Kolubara ostala na deset bodova iz 11 utakmica.

Nišlije naredne nedelje očekuje zaostala utakmica sa Metalcem i meč u gostima kada će igrati sa ekipom Vojvodine.