Sport

Radnički pretrpeo poraz i od Proletera

Radnički ipak nije uspeo da se izbori sa Novosađanima. Poraženi su u 25. kolu Superlige na gostovanju od ekipe Proletera.

Nakon novog poraza od Proletera rezultatom 2:1,  Radnički je sada na 9. mestu tabele Superlige sa 34 poena. Posle najave da će doći do ozbiljnijih promena, kao i da se nada pozitivnim reakcijama igrača,  trener Radničkog nezadovoljan je  današnjim učinkom.

Domaćini su imali više sreće i bolje iskoristili šanse, pa tako odneli pobedu.

Radnički je imao dve ključne šanse u dva minuta. Obe šanse ispustio je Marković,  drugi put je sa samo dva metara pogodio prečku golmana Vasiljevića. Novu priliku za vođstvo fudbaleri iz Niša imali su u 32. minutu kada je Leandro na nepropisan način zaustavio Ristića, pa je sudija Marković pokazao na belu tačku. Đuričković je preuzeo odgovornost, ali je njegov udarac pročitao Vasiljević i uhvatio živu loptu.

Već u sledećem napadu stigla je kazna, pošto je Živojinović dobio upotrebljivu loptu od Gluščevića i doveo svoj tim u vođstvo. Pokušao je Gaćinović sa izmenama na poluvremenu da promeni stanje na terenu i u igru poslao Gavrića i Kasalicu.

U 57. minutu, Nišlije su preko Stevanovića došle do gola, ali je pomoćni sudija signalizirao ofsajd, pa je rezultat ostao nepromenjen.  Rezervista Mitrović koji 5 minuta ranije ušao u igru je iskoristio nepažnju odbrane gostiju i duplirao prednost svog tima. Važeći gol postigao je u 75. minutu Gavrić. On je izveo prekid, pronašao visokog Markovića koji je u svom stilu, glavom smanjio zaostatak.

,, Ovo je uz drugo poluvreme protiv Crvene zvezde, bila naša najkvalitetnija partija u drugom delu sezone. Dominirali smo 90 minuta, nadigrali rivala, video se rukopis onoga što radimo na treninzima, ali prosto nismo imali sreće. Sami smo kumovali i golovima koje smo primali. Neverovatan je način na koji smo poraženi. Fali nam igrač koji će šanse pretvarati u golove, ali šta je tu je.“

Nišlije su posle četiri poraza na 9. mestu tabele sa 34 osvojena boda, a ekipe  Voždovca i Metalca su sve bliže.