Sport

Radnički savladao Mačvu

Fudbaleri Radničkog iz Niša savladali su na gostovanju ekipu Mačve, rezultatom 0:2. Trenutno se nalaze na osmoj poziciji sa 34 boda.

Nakon dva uzastopna poraza, fudbaleri Radničkog savladali su Mačvu u utakmici odigranoj 23. februara u Šapcu, rezultatom 2:0.

,,Teška i mnogo važna pobeda za nas. Bili smo žestoko uzdrmani posle utakmice i poraza u Novom Pazaru i ovaj trijumf nam je bio neophodan kako bi povratili dobru atmosferu. Mislim da smo zasluženo stigli do sva tri boda, dali smo gol na vreme u prvom poluvremenu i propstili par šansi do kraja. Oni su u nastavku krenuli na sve ili ništa, mi smo našu priliku iskoristili i stavili tačku na ovaj meč”, rekao je Gaćinović.

Strelci su u ovom meču bili Nenad Gavrić i Filip Kasalica.

Trener Radničkog je posle dve izgubljene utakmice najavio da će doći do promena jer je nezadovoljan prethodnim učinkom igrača.

,,Moramo da se trgnemo i da pokažemo reakciju. Izuzetno sam nezadovoljan igrom i odnosom u prošlom meču. Ukazao sam igračima na mnoge stvari i pre svega ćemo morati da promenimo pristup ukoliko želimo da napravimo pomak i ostvarimo željeni rezultat”, rekao je tada Gaćinović.

Pobedom u Šapcu dokazali su da je do promene zaista došlo.

Prvi gol postigao je Gavrić u 12 minutu, uz pomoć asistencije saigrača Đuričkovića. On je našao način da dođe do Gavrića sa desne strane, a Gavrić je iz drugog pokušaja dao gol i na taj način doveo Radnički u vođstvo.

Drugi pogodak je postigao Kasalica i to u 83 minutu, iskoristivši slabu reakciju golmana Mačve, Gordića.

Obe ekipe su imale šansu da postignu bar po jedan gol do kraja meča. Prvo je Ristić sprečio Kočara da smanji rezultat, a već u sledećem napadu šansu za treći gol niške ekipe je propustio Marković koji je sa nekih pet metara šutirao pored desne stative.

Ovom pobedom Radnički je preskočio na tabeli ekipe Radnika i Metalca i sada sa 34 boda zauzima 8. poziciju. Ekipa iz Šapca je ostala na deobi 18. mesta sa Zlatiborom, sa po 18 bodova.

Narednog vikenda na stadion „Čair“ stiže ekipa Spartaka iz Subotice, koja je u ovom kolu poražena od Crvene zvezde nakon preokreta, rezultatom 2:1.