Sport

Radnik i Radnički podelili bodove u Surdulici

Fudbaleri Radničkog podelili su bodove sa ekipom Radnika u Surdulici, u utakmici trećeg kola Linglong Superlige Srbije koja je završena rezultatom 1:1.

Utakmica u Surdulici bila je neizvesna do kraja, ali je rezultat ipak ostao nerešen. Iako su i jedna i druga ekipa imale šanse za gol više, te šanse nisu iskorišćene..

U trećem minutu poveli su domaćini, kada je prvi gol dao Milovanović, a izjednačio Škrbić u 20. minutu. Do kraja prvog dela se igralo otvoreno, ali je rezultat ostao isti.

U drugo poluvreme je jače ušao Radnički i imao je dve ozbiljne šanse preko Mićibućija i Mitrovića. Prvi je tukao u spoljni deo mreže, a drugi je izblokiran.

U 55. minutu Radnik je dobio penal. Spasić je pao u kaznenom prostoru u duelu sa Pejovićem, a sudija Miloš Milanović pokazao je na belu tačku. Jedanaesterac je dva minuta kasnije izveo Subotić, a Kahriman ga ja pročitao i odbranio mu je udarac.

Do kraja su i jedni i drugi išli na pobedu. Radnički je imao šanse preko Duronjića i Kovačevića, a Radnik preko Janjića i Bogdanovskom.

Niški tim i dalje ne zna za poraz od kada ga predvodi Aleksandar Stanković, a mladi stručnjak je u Surdulici izveo postavu sa trojicom u zadnjoj liniji, što je u drugom poluvremenu duela sa Napretkom izgledalo veoma dobro i donelo preokret.

Aleksandar Stanković, trener Radnički nije zadovoljan samo jednim osvojenim bodom.

“Došli smo ovde da pobedimo i ne mogu da budem zadovoljan nerešenim rezultatom. Dobra je stvar što smo nastavili taj niz bez poraza. Bili smo ofanzivni u jednom otvorenom meču, pokušavali smo do poslednjeg minuta. Imali smo nekoliko dobrih situacija, ali je njihov golman imao sjajno veče. Mi moramo i možemo puno bolje. U pojedinim momentima smo igrali rastrzano, a već drugi meč za redom utakmicu počinjemo iz minusa. Primili smo gol iz naše greške i iz situacije na kojima insistiramo da ne sme da se dešavaju. Potom smo ponovo jurili rezultat i nije bilo nimalo lako”, saopštio je Stanković.

Radnički sada ima pet bodova, a Radnik tri.