Sport

Remi Radničkog u drugoj pripremnoj utakmici u Turskoj

Fudbaleri niškog Radničkog su na drugoj pripremnoj utakmici u Turskoj odigrali nerešeno bez golova. Protivnik im je bila ekipa Zire iz Azerbejdžana.

Radnički je pripreme počeo pre tri dana pobedom nad poljskom Jagijelonijom, rezultatom 2:1. Utakmicu protiv Zire trener Radničkog Nenad Lalatović je iskoristio da pruži šansu novajlijama. Prema njegovim rečima prvo poluvreme je ekipa odigrala odlično i bila jako blizu vođstva, dok je u drugom poluvremenu na teren poslao 11 drugih igrača, pa je protivnik u tom delu igre bio bolji.

Ovo je za njih bila generalna proba pred nastavak prvenstva, a mi i dalje podižemo formu. Treniramo po dva puta dnevno, imali smo trening rano jutros pre same utakmice, jako sam zadovoljan kako igrači reaguju na obaveze koje pred njih postavljam“, rekao je Lalatović.

Sledeći pripremni meč Radnički će igrati u petak, a protivnik će im biti češki Bohemians. Do kraja priprema u Turskoj Radnički će odigrati mečeve sa sa Samarom iz Rusije i ukrajinskim Metalistom. Nastavak takmičenja u Superligi Srbije je zakazan za četvrti februar, kada će Radnički na Čairu dočekati Metalac. Radnički se trenutno nalazi na 13. mestu na tabeli i nadaju se da će u drugom delu prvenstva izbeći borbu za opstanak.