Sport

Rukometaši Železničara ostali bez finala

Rukometaši niškog Železničara ostali su bez finala Kupa Srbije, jer su poraženi u polufinalnom meču od ekipe Metaloplastike rezultatom 32:29 (17:13).

Niški tim u polufinalnoj utakmici Kupa nije uspeo da ponovi partiju od pre dve nedelje, kada su savladali ekipu iz Šapca.

Ovog puta Metaloplastika je imala dominaciju na terenu u većem delu meča.

Rezultatski egal je viđen samo u prvih 13. minuta kada su se ekipe smenjivale u vođstvu, nakon čega ekipa Metaloplastike preuzima kontrolu nad igrom.

Šapčani prave seriju od 6:1 i u 24. minutu utakmice, rezultat na semaforu bio je 13:8 za Metaloplastiku.

Prednost ekipa iz Šapca održava sve do kraja prvog dela utakmice, te se na pauzu odlazi sa četiri gola prednosti u korist Metaloplastike (17:13).

Drugi deo počeo je kako se i prethodni završio – silovitim napadima i dominacijom Metaloplastike, koja je već na početku poluvremena stekla visoku prednost.

Već u 47 minutu imali rukometaši iz Šapca odvojili su se od Nišlija na +7 (27:20).

Ekipa Železničara se konsolidovala u igri i kada se mislilo da je već sve gotovo, niški rukometaši zadali su “kontra udar” i povezali tri uzastopna gola.

Iskoristili su Željini rukometaši to što su se Šapčani malo opustili u igri,  te su u 58. minutu došli na samo gol zaostatka (29:28).

Ipak, rukometaši Metaloplastike uspeli su da se odbrane i čak povećaju prednost, te je utakmica završena rezultatom (32:29) u njihovu korist, čime su niški rukometaši ostali bez finala.

Za trofej Кupa boriće se danas od 18 časova Metaloplastika i Vojvodina, koja je u prvom polufinalu bila ubedljiva protiv Radničkog iz Кragujevca (30:18).