Sport

Rukometaši Želje savladali leskovačku Dubočicu

Rukometaši Železničara savladali su ekipu leskovačke Dubočice rezultatom 29:24 u "južnjačkom derbiju" kola. Ovaj duel igrao se u okviru prvog kola plej-ofa Arkus Superlige.

Prvi gol viđen je tek u 4. minutu utakmice, a povela je Dubočica golom Cvetkovića. Nakon toga, jedino njihovo vođstvo tokom celog meča bilo je 4:2. Do kraja poluvremena Želja je vodila sa čak pet golova prednosti, ali su Leskovčani na pauzu ipak otišli samo sa dva gola zaostatka – 13:15. Na početku drugog poluvremena raspoloženi su bili svi igrači Železničara pa je prednosta narasla na devet golova. Rukometaši Dubočice nekako su uspeli da dovedu u red svoju igru i da smanje zaostatak. Ipak, do kraja meča samo su ublažili poraz pa je konačan rezultat bio 29:24 u korist rukometaša koje predvodi Đorđe Teodorović.

Za igrača utakmice proglašen je srednji bek Marko Milosavljević. On je mrežu Dubočice pogodio čak osam puta. Sledili su ga Spasić i Milovanović sa po pet golova. Jedini raspoložen kod Leskovčana bio je Vojvodić sa sedam pogodaka. Kada je reč o Dubočice, amo šest igrača ovog tima uspelo je da pogodi mrežu Želje. Iz kluba su izrazili zadovoljstvo zbog pobede u komšijskom derbiju.

Plej-of Arkus Superlige nastavlja se već ove nedelje. Železničar će, u derbiju prvenstva, biti domaćin sedmostrukom uzastopnom šampionu Vojvodini. Dubočica će dočekati eipu Rudara iz Kostolca. Na prvom mestu se, nakon prvog kola, nalazi ekipa Partizana zbog bolje gol razlike, druga je Vojvodina, dok je Železničar na trećem mestu.