Sport

Rukometašice Naise do polufinala nacionalnog kupa

Rukometašice Naise savladale su ekipu Radničkog iz Kragujevca rezultatom 36:32 u četvrtfinalu nacionalnog Kupa. Na ovaj način plasirale su se u polufinale, gde će igrati sa Bekamentom.

Ekipa Naise je u ovom duelu opravdala ulogu favorita. Posle dve vezane pobede u Superligi Srbije, slavila je i u Kragujevcu. Time se plasirala u finale nacionalnog kupa, koje bi trebalo da se igra 6. i 7. marta.

U četvrtfinalu Kupa sastale su se druga i treća ekipa Superlige, pa je bilo sasvim jasno da će biti viđena velika borba. Prvo poluvreme bilo je potpuno izjednačeno. Domaće rukometašice su uspele da ga reše u svoju korist tek u samom finišu i odu na pauzu sa dva gola prednosti 17:15. Naisa je u nastavku došla do izjednačenja, a zatim i preokrenula utakmicu. Prednost od dva gola rukometašice Naise održavale su sve do pred kraj meča. Radnički je u tom trenutku krenuo na sve ili ništa pa je iskusna ekipa iz Niša to iskoristila da utakmicu reši u svoju korist sa 4 gola razlike.

Na završnom turniru učestvovaće iste ekipe kao lane, s tim što će Naisa umesto Bora, ovoga puta za protivnika u polufinalu imati ekipu Bekamenta. Bekament je u tesnom meču savladao ekipu Železničara iz Inđije i tako se plasirao u polufinale. Drugi polufinalni par čine ekipe Jagodine i Bora.

Do finalnog turnira kupa ima još vremena. Pre toga, ekipa Naise igra utakmicu prvenstva. Ekipa trenera Ljubomira Obradovića sastaće se sa Medicinarom u Šapcu. Taj duel igra se u nedelju, 21. februara. Naisa je druga na tabeli sa bodom zaostatka za Jagodinom.