Sport

Rukometašice Naise u finalu Kupa

Rukometašice Naise savladale Bekament u polufinalu u Smederevu i tako se plasirale u finale Kupa. Nišlijke su pobedile protivničku ekipu rezultatom 27:23, a već danas očekuje ih meč protiv Jagodine.

Nakon sjajno odigranog meča u subotu 12. marta, rukometašice Naise spremaju se za novi, koji će se odigrati već danas od 18 časova, sa ekipom iz Jagodine.

Niške rukometašice su zasluženo došle do finala Kupa.

One su u meč su ušle motivisano i zaigrale punom snagom. U prvim minutima su uspele da postignu gol, pa je rezultat u 8. minutu bio 7-1.

,,Na golu je blistala Milena Petković, što je celom timu davalo vetar u leđa. Bekovska trojka Radović-Stojanovska-Tasić je odlično funkcionisala, a nakon dobrih odbrana ubojite u kontrama bile su Marija Filipović i Srna Sukur”, kažu iz Naise.

Trener Obradović polovinom prvog dela šansu je dao Tijani Simatović, Oliveri Nikolić i Sanji Stamenković. U tim trenucima rezultat je 10-3 za Naisu. Valjalo je rasporediti minute i sačuvati igračice. Simatovićeva vezuje dva gola za maksimalnih 9 golova razlike 13-4.

Naisa poluvreme završava ubedljivo sa 19-12.

Iako su u drugom delu rukometašice Bekamenta bile jače, posle  gotovo 10 minuta bez gola u drugom delu utakmice, Naisa preko Marije Filipović povećava na 20-15.

Slede minuti u kojima nisu najjasniji ni sudijski kriterijumi. Naisa je često sa igračicom manje u polju, pa to Bekament koristi i prilazi na 21-18 i definitivno se vraća u igru.

U 53. minutu , Simonovska, pa onda i Radovićeva vezuju dva gola za Naisu za 25-21. Već u 55. minutu Bekament uspeva da smanju razliku sa 25-22.

U jednom trenutku postaje neizvesno, pa nakon odbrane, golmanka Bekamenta šutira na prazan gol Naise na drugoj strani terena i pogađa stativu. Sudije procenjuju da je bilo nedozvoljenog ometanja golmana, tek je igračica Naise isključena, a Bekamentu je dosuđen sedmerac.  Bekament ponovo dolazi na samo 2 gola zaostatka, 25-23.

Gakidova i Sukov su golovima  stigle do rezultata  27-23 , što je značilo pobedu i plasman u veliko finale.

Za igračicu utakmice proglašena je Katarina Radović.

,,Ostavila je srce na terenu, razigravala saigračice i pogađala kad treba. Njoj uz rame svakako je Milena Petković, koja je pružila još jednu odličnu partiju. Svoj doprinos dale su i ostale igračice, u prvom redu Marija Filipović i Srna Sukur sa krila, ali i raspoložena i izuzetno efikasna Simona Stojanovska, Gakidova i Sanja Stamenković sa crte, ali u svojim rolama ubojite Simatović sa levog i Sara Stankovski sa desnog beka, uz doprinos i Olivere Nikolić, kao i Dunje Tasić i to pogotovo u odbrani”, ponosno ističu iz kluba.

Finale nacionalnog Kupa igra se u subotu, u Smederevu od 18 sati, uz direktan prenos na RTS2.