Sport

Treći poraz Radničkog zaredom, i Napredak odneo bodove sa Čaira

Fudbaleri Radničkog iz Niša poraženi su treći put zaredom u Superligi Srbije. Oni nisu uspeli da prekinu loš niz, a bolja je bila ekipa Napretka iz Kruševca rezultatom 2:1. Pobednički gol postigao je Saša Marjanović u 73. minutu utakmice.

Gosti iz Kruševca su već u petom minutu došli do prednosti. Đuričković je igrao rukom u kaznenom prostoru, što im je donelo penal. Igrač Napretka Melunović je bio uspešan sa bele tačke. Poslao je golmana na jednu, a loptu na drugu stranu gola. Ni pokušaji Ristića da ga ometa nisu bili uspešni, zbog čega je zaradio i opomenu.

Fudbaleri Radničkog su nakon gola preuzeli veći posed lopte. Napredak se malo povukao, ali Nišlije nisu imale pravu priliku. Jedina šanse bio je pokušaj Stankovića, ali je i on šutirao visoko iznad gola.

Drugi deo doneo je malo više nervoze kod igrača oba tima. Bilo je protesta zbog nedosuđenih penala, ali i žutih i crvenih karotna. Saldo meča iznosio je 11 žutih i jedan crveni karton. Niška ekipa dobila je priliku da izjednači sa bele tačke pošto je golman protivnika Ostojić loše intevenisao. Gavrić je rutinski pogodio gol protivnika u 62. minutu.

Ipak, taj rezultat nije se dugo zadržao. U 73. minutu gol je postigao Saša Marjanović i doneo pobedu Kruševljanima. Lopta se Ristiću izmigoljila iz ruke i pala pravo na nogu protivnika, što je on majstorski iskoristio. Do kraja meča nije bilo velikih šansi, a isključen je Stanković zbog nediscipline.

Trener Radničkog Vladimir Gaćinović rekao je da im veoma teško padaju ovi porazi, ali da svu odgovornost preuzima na sebe. Naveo je da im ne ostaje ništa drugo nego da nastave dalje i da se okrenu sledećim izazovima.

Trećim uzastopnim porazom Radnički se sada nalazi na 10. mestu i deli ga sa ekipom Metalca. Ovom pobedom Kruševljani su i dalje u igri za opstanak, a ekipa Rada im je samo na jedan poen zaostatka. Miljenici Nišlija imaće još jedan težak meč u nedelju kada se sastaju sa ekipom Partizana.