Sport

Zvezda savladala Radnički, navijači proslavili pobedu vatrometom širom grada

Vatromet na više lokacija u gradu; foto: Screenshot, FK Crvena zvezda / Twitter
Fudbaleri Crvene zvezde savaladali su Radnički na Čairu, minimalnim rezultatom 0:1. Navijači Crvene zvezde pobedu, ali i 35 godina postojanja navijačke grupe "Nišlije 1986", proslavili su vatrometom na više lokacija u čitavom gradu.

Kako su objavili na zvaničnom Tviter nalogu Crvene zvezde, vatromet je puštan sa 35 različitih lokacija u Nišu.

Crveno-beli, aktuelni šampioni Srbije, bili su bolji rival od Nišlija, a pitanje pobednika rešili su golom u prvom poluvremenu meča.

Gol za Crvenu zvezdu postigao je Marko Ivanić, koji je sproveo loptu u mrežu, nakon što se golman Radničkog, posle intervencije sudario sa napadačem gostiju Milanom Pavkovim.

Šef stručnog štaba Vladimir Gaćinović, pokušao je da promeni situaciju iz prvog poluvremena i napraivo dve izmene. Fudbaleri Radničkog su pokazali inicijativu, ali nedovoljno da izjednače ili preokrenu rezultat u svoju korist.

Imali su igrači sa Čaira nekoliko prilika, čak i pogodili jednu prečku.

Pred sam kraj utakmice, trener Radničkog Gaćinović je isključen, nezadovoljan suđenjem.

Radnički iz Niša ima 31 osvojen bod i trenutno deli 7. mesto na tabeli najelitnijeg srpskog takmičenja, sa ekipom TSC-a.

Već u sredu, 17. februara, Radnički gostuje ekipi Novog Pazara, dok Crvena zvezda, dan kasnije, igra meč u Ligi Evrope protiv Milana.