Jedna sugrađanka kaže da joj je na mesečnom nivou potrebno 50 000 dinara. „Pa oko 50 000 sve ukupno sa fakultetom, stanom i ovako za troškove”, navodi ona. Dodaje da se povremeno bavi promocijama, ali da nema stalni posao, jer nema vremena. Uglavnom je finansiraju roditelji, ali i ona radi da bi zaradila novac za svoje potrebe. Napominje da joj roditelji žive u inostranstvu, te da zato nema veće finansijske probeleme.
Jedan mladi sagovornik navodi da troši između 25 i 30 000 dinara mesečno. Njegove potrebe, kako kaže, finansiraju roditelji.
Još jedan mladi Nišlija navodi da mu je potrebno otprilik 20 000 mesečno, dok mu je za izlazak potrebno od 500 do 1000 dinara. „Studiram gastronomiju i ponekad radim u nekoj kuhinji”, navodi on. Osim što radi da bi zaradio novac za sebe, finansijsku pomoć dobija i od roditelja.
„Na dnevnom nivou trošim 1000 do 20000. Možda i manje”, započinje jedna sugrađanka. Dodaje da nije sigurna koliko novca troši na mesečnom nivou, ali veruje da je između 20 000 i 30 000 dinara. Dodaje da je finansiraju roditelji i da u tome uspevaju jer ona nije zahtevna.
Jednoj zaposlenoj sagovornici minimalac koji prima nije dovoljan. „Minimalac koji je prisutan je nedovoljan da se svi troškovi pokriju”, navodi ona. Dodaje da joj roditelji ne pomažu finansijski, te da sama plaća stan i hranu. „Na budžetu sam, to mi je olakšica”, zaključuje ona.
Podsetimo, dosta mladih izjasnilo se da paralelno rade tokom studija, kako bi pomogli roditeljima u teškoj finansijskoj situaciji.
Dodaj komentar